-
.
WEBSITE
Facebook
RESULTS
Wednesday, December 4th, 2013
10:00 Basic Novice A Girls Free Program
Basic Novice A Boys Free Program
Basic Novice B Girls Free Program
Victory Ceremony Basic Competition
13:00 Advanced Novice Girls Short Program
Advanced Novice Boys Short Program
20:00 Junior Men Short Program
Thursday, December 5th, 2013
10:00 Advanced Novice Girls Free Program
Advanced Novice Boys Free Program
Victory Ceremony Advanced Competition
18:30 Junior Ladies Short Program
Friday, December 6th, 2013
10:30 Junior Men Free Program
Junior Ladies Free Program
Victory Ceremony Junior Men and Ladies
19:00 Junior Pairs Short Program
Senior Skating Short Program
Saturday, December 7nd, 2013
12:00 Senior Ladies Short Program
15:00 Senior Men Short Program
18:30 Junior Pairs Free Program
Senior Pairs Free Program
Victory Ceremony Junior and Senior Pairs
Sunday, December 8th, 2013
11:00 Senior Ladies Free Program
14:35 Senior Men Free Program
Victory Ceremony Senior Ladies and Men. -
.NRW Trophy for Figure & Pair Skating 2013
SENIOR
LADIESFPl. Name Nation Points SP FS 1 Elena GLEBOVA EST 150.80 1 1 2 Polina AGAFONOVA RUS 141.34 2 4 3 Nicole RAJICOVA SVK 139.23 3 2 4 Fleur MAXWELL LUX 136.71 4 3 5 Elizaveta UKOLOVA CZE 132.01 6 5 6 Sandy HOFFMANN GER 128.90 5 6 7 Kaat VAN DAELE BEL 126.69 7 7 8 Monika SIMANCIKOVA SVK 120.40 8 10 9 Camilla GJERSEM NOR 120.03 9 9 10 Michelle COUWENBERG NED 119.93 10 8 11 Anne ZETZSCHE GER 115.34 11 11 12 Jennifer URBAN GER 108.07 12 16 13 Eva LIM NED 107.52 13 13 14 Inga JANULEVICIUTE LTU 106.06 16 14 15 Ilaria NOGARO ITA 105.75 17 12 16 Ami PAREKH IND 104.07 18 15 17 Kim BELL NED 98.25 14 17 18 Jana COUFALOVA CZE 96.48 15 18 19 Caterina ANDERMARCHER ITA 91.31 21 20 20 Minami DOBASHI GER 91.12 19 21 21 Maria del Rocio REYES QUINTERO MEX 88.39 22 19 22 Nadia GELDENHUYS RSA 83.99 20 22 23 Priscila ALAVEZ MEX 77.63 23 23 MENFPl. Name Nation Points SP FS 1 Alexander MAJOROV SWE 217.95 3 1 2 Brian JOUBERT FRA 206.50 1 2 3 Jorik HENDRICKX BEL 190.84 2 5 4 Sergey BORODULIN RUS 188.09 5 4 5 Franz STREUBEL GER 187.23 4 6 6 Paul FENTZ GER 186.27 8 3 7 Martin RAPPE GER 175.66 9 7 8 Christopher BERNECK GER 172.73 6 8 9 Anton SHULEPOV RUS 161.73 11 10 10 Manol ATANASOV BUL 161.53 10 11 11 Valtter VIRTANEN FIN 159.69 12 9 12 Lewis GIBSON GBR 143.17 13 13 13 Harry MATTICK GBR 139.83 15 12 14 Matthias HECHLER GER 124.81 16 15 15 Luis HERNANDES MEX 121.30 14 16 16 Bertil SKEPPAR SWE 120.93 18 14 17 Balam LABARRIOS MEX 98.41 17 17 WD Petr COUFAL CZE WD Michael Christian MARTINEZ PHI WD Gordey GORSHKOV RUS PAIRSFPl. Name Nation Points SP FS 1 Vera BAZAROVA / Yuriy LARIONOV RUS 178.75 1 1 2 Maylin WENDE / Daniel WENDE GER 167.81 3 2 3 Mari VARTMANN / Aaron VAN CLEAVE GER 157.58 2 3 4 Elizaveta MAKAROVA / Leri KENCHADZE BUL 118.19 4 4 . -
.
SP e FS Joubert...altri video non ci sono...
Video
Video. -
..
-
.
Cerimonia di premiazione maschile NRW
Video.